Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w polityce cookies Akceptuję Zamknij

Zakończenie sezonu grzewczego 2020-2021

Esc

31.05.2021

Zakończenie sezonu grzewczego 2020-2021

ENGIE EC serwis Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w porozumieniu z największymi Odbiorcami ciepła, został zakończony sezon grzewczy 2019/2020.

 

Zarząd wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni mieszkaniowej czy innej instytucji zarządzającej budynkiem decyduje, kiedy zakończyć dostawę ogrzewania do budynku.

 

W związku z powyższym prosimy o zwrócenie uwagi na otwarcie zaworów grzejnikowych  a mieszkańców ostatnich pięter o odkręcenie zaworów przy odpowietrznikach. Woda w instalacji jest cały rok i zapobiegnie to zapowietrzeniom grzejników w kolejnym sezonie grzewczym.

 

ENGIE EC serwis informuje jednak, że mimo zlecenia dostaw ciepła w cieplejsze dni kaloryfery mogą być nadal zimne. To działanie automatyki pogodowej, która dostosowuje ilość przekazywanego do budynku ciepła do temperatur zewnętrznych. Dzięki temu systemowi dopływ ciepła do instalacji w mieszkaniu jest odcinany w słoneczny dzień, a następnie automatycznie uruchomiony np. nocą gdy jest chłodniej.